Rail Nation – gra strategiczna na przeglądarkę
Różnego rodzaju gry strategiczne dosłownie od zawsze cieszą się sporą popularnością wśród amatorów szeroko rozumianej komputerowej rozrywki, ale raczej trudno byłoby się temu dziwić. W końcu tytuły tego typu dają nam niezwykle ciekawą możliwość zbudowania przykładowo własnej firmy praktycznie od podstaw; w wielu przypadkach nie są one proste, bowiem każdy gracz powinien troszczyć się w nich o całe mnóstwo najróżniejszych rzeczy, tak samo jak i w przypadku prowadzenia jakiejkolwiek rzeczywistej działalności. Obecnie rewelacyjną propozycją są przede wszystkim gry strategiczne na przeglądarki, bowiem w ich przypadku otrzymujemy oprócz tego możliwość rywalizowania z innymi graczami, nierzadko pochodzącymi z całego świata. Do zdecydowanie najciekawszych tytułów tego typu na pewno należy aktualnie Rail Nation.
Tytuł ten ściśle związany jest z tematyką kolei. Zadaniem gracza jest stworzenie tu sprawnie działającej i dochodowej firmy zajmującej się tą właśnie dziedziną, co rzecz jasna nie jest proste. Należy tutaj cały czas dbać na przykład o jak najwyższy poziom naszych lokomotyw i wyłapywać okazje do zarobienia pieniędzy. Gra jest niezwykle rozbudowana, więc spędzając z nią swój czas poczujemy się praktycznie jak podczas budowania rzeczywistej firmy. Dodatkowo, spotkamy się tu z wieloma graczami z całego świata, z którymi będziemy oczywiście mogli prowadzić rywalizację.
Gra Rail Nation została stworzona z myślą o każdym miłośniku kolei, która rzeczywiście potrafi być niesamowicie wręcz ciekawym tematem. Z drugiej strony doskonale może się przy niej bawić właściwie każdy, kto po prostu lubi dobre gry strategiczne, więc zdecydowanie warto nieco bliżej się z nią zapoznać!

Comments are closed.